Menu

TEST

Archiwa

„Chata” – William P.Young

Rozgoryczenie i pytanie dlaczego pojawia się zawsze wtedy, gdy doświadczy nas coś złego. Wtedy też następuje zwątpienie w Boga oraz próba zrozumienia tego wszystkiego co się wydarzyło. Ten stan ducha próbuje wyjaśnić książka pod tytułem „Chata” Williama P.Younga.

Fabuła rozpoczyna się od porwania najmłodszej córki głównego bohatera Macka, co miało miejsce podczas rodzinnych wakacji. Niestety córki nie udało się odnaleźć, a co gorsza nadeszła straszna wiadomość – ona została brutalnie zamordowana w opuszczonej chacie. Był to ogromny wstrząs dla całej rodziny, która próbowała podnieść się po tej tragedii. Po kilku latach do Macka przychodzi list, w którym jest wystosowane dla niego zaproszenie. Jest to zaroszenie do przyjazdu na miejsce zbrodni. Wbrew zdrowemu rozsądkowi postanawia tam jechać. Najciekawsze w tej książce są właśnie rozważania o tym, co się wydarzyło, co zrobić w zaistniałej sytuacji, czego się spodziewać. To właśnie jest próba zmierzenia się z dawną tragedią. Czytelnik może być pewien tego, że właśnie te rozmyślania wzbudzą wiele emocji oraz zachęcą do dogłębnego przemyślenia swojego podejścia do kwestii wiary i przeżywania cierpienia.

„Chata” jest książką, która wzbudza refleksje oraz pozwala poznać samego siebie, a przynajmniej pozwala zaznajomić się z własnymi przeżyciami duchowymi związanymi z cierpieniem. Książka ta zawiera również sporą dawkę nadziei i mądrości, która przydać się może w nauce przebaczania. Jest to doskonała lektura, która pozwoli wrócić do podstawowych wartości i odnaleźć się w dzisiejszym świecie.

Copyright (c) 2012.