Menu

TEST

Archiwa

„Caryca” – Allen Alpsen

Wielbiciele powieści biograficznych z pewnością mogą śmiało sięgnąć po książkę „Caryca, autorstwa Allen Alpsen. Jest to opowieść o życiu i cichych wpływach carycy Katarzyny, żony cara Piotra Wielkiego.

Książka ta, to wciągająca historia prostej dziewczyny, która została jedną z najbardziej znanych postaci historycznych. Zadziwiające jest nawet i to, że do końca swojego życia została ona niepiśmienna, choć pełniła tak znaczącą rolę w historii Rosji. Jest to także opowieść o XVIII- wiecznej Rosji, o dworach i rozgrywających się na nich intrygach. W książce tej znajduje się także wiele ciekawostek historycznych, które ukazują niuanse codziennego życia w tamtych czasach. Znajdzie się tu również opis Petersburga, które fascynuje podróżników do dzisiaj. Jest tu również wiele miejsca poświęconego uczuciom carycy, którymi darzy ona swojego męża.

Z pewnością książka ta okaże się ciekawą lekturą dla tych wszystkich, którym zależy na poznaniu życia znanych postaci historycznych. Dzięki tej książce można poznać carycę Katarzynę jako osobę mającą uczucia, a nie tylko jako Wielką Imperatorkę Rosji i kobietę uwikłaną w politykę.

Copyright (c) 2012.