Menu

TEST

Archiwa

„Brzydula. Historia niekochanej” – Constance Briscoe

Czytając „Brzydulę. Historię niechcianej” napisaną przez Constance Briscoe, trudno uwierzyć, że jest ona oparta na faktach autentycznych, Jest to opowieść o dzieciństwie i latach dojrzewania Constance Briscoe, dziewczyny, która była maltretowana przez swoją matkę.

„Brzydula. Historia niekochanej”, to niezwykle wstrząsająca historia. Czytając wspomnienia dorosłej kobiety, której pomimo tych wszystkich potwornych przeżyć udało się osiągnąć sukces zawodowy, trudno uwierzyć że w ogóle było to możliwe. Historia Constance Briscoe to życie w ciągłym stresie, a nawet w stanie zagrożenia życia. W jej domu na co dzień dochodziło do upokorzeń, bicia oraz znęcania psychicznego. Wielokrotnie dziewczyna nie otrzymywała koniecznej pomocy medycznej, nawet gdy była wyjątkowo mocno skatowana. W wieku 14 lat została porzucona przez matkę, która wyłudzała od niej pieniądze na utrzymanie siebie i pozostałych dzieci. Dziewczyna radziła sobie dobrze, choć okupione to było nieludzkim wysiłkiem. Gdy dorosła skończyła studia prawnicze i zrobiła karierę jako sędzia. Niedługo po tym postanowiła opublikować swoje wspomnienia.

Książka ta, to prawdziwie wstrząsająca opowieść, która jest nawet trudna do wyobrażenia, a co dopiero do przeżycia. Czytając te wspomnienia niejednokrotnie będzie trudno zapanować nad emocjami. Jest to książka dla osób o silnych nerwach, ale zarazem dla każdego, aby zdać sobie sprawę co może się dziać tuż za ścianą. Dzięki tej pozycji łatwiej będzie wyłapać przemoc domową, która przecież bywa tak blisko nas. Zdecydowanie jest to książka godna polecenia.

Copyright (c) 2012.