Menu

TEST

Archiwa

„Brigitte Bardot to ja” – Marie-Dominique Lelievre

Życie sławnych i bogatych jest bardzo intrygujące, dlatego też tak chętnie chce się je poznać od podszewki. W przypadku Brigitte Bardot wystarczy tylko sięgnąć po książkę autorstwa Marie-Dominique Lelievre pod tytułem „Brigitte Bardot to ja”.

Jest to opowieść o życiu jednej z największych ikon mody XX wieku. Szczyt kariery tej francuskiej modelki, piosenkarki i aktorki przypadł na lata 50-te i 60-te XX wieku. To właśnie wtedy stała się popularna na całym świecie, wprowadzając i propagując nowe trendy i to nie tylko w modzie. Brigitte Bardot była przede wszystkim symbolem wyzwolenia seksualnego, które polegało chociażby na tym, że jako pierwsza włożyła bikini i kąpała się topless w największym kurorcie Francji – w Saint Tropez. Dla wielu kobiet była wzorem do naśladowania pod względem stylu. Zostało tak nawet do dzisiaj, ponieważ nadal jej styl stanowi inspirację dla wielu kobiet na całym świecie.

Książka biograficzna Marie-Dominique Lelievre jest bardzo przyjemną lekturą, dzięki której można poznać bliżej wielką ikonę francuskiej kultury masowej. Warto sięgnąć po  tą lekturę, aby przybliżyć sobie warunki życia lat 50 i 60-tych XX wieku.

Copyright (c) 2012.