Menu

TEST

Archiwa

„Biblioteka cieni” – Mikkel Birkegaard

W książce „Biblioteka cieni” Mikkela  Birkegaarda entuzjaści książek mogą poznać intrygę, której przedmiotem są właśnie książki i moc, jaką posiadają w sobie. Jest to thriller o wciągającej fabule, jak również jest ona nieco fantastyczna – jest to jej dobre uzupełnienie. Dzięki niemu czyta się tę książkę z bardzo dużym zainteresowaniem.

Głównym bohaterem „Biblioteki cieni” jest młody i świetnie zapowiadający się adwokat Jon Campelli. Po śmierci swojego ojca otrzymał on w spadku antykwariat „Libri di Luca”, który nie jest zwykłym miejscem. To raczej skarbnica najstarszych i bardzo cennych książek, z którymi obnosi się z wielkim szacunkiem. Oprócz tego antykwariat jest siedzibą tajnego zgromadzenia, jakim jest Stowarzyszenie Lektorów. Stowarzyszenie jest organizacją, która w swych kręgach skupia ludzi obdarzonych wyjątkowymi zdolnościami. Otóż potrafią oni oddziaływać na ludzi poprzez czytanie książek. Niestety są też w zgromadzeniu tacy, którzy chcą tę zdolność wykorzystać w celu zdobycia dominacji nad innymi i skupiają się w Organizacji Cieni. Młody prawnik szybko zostaje wciągnięty w struktury Stowarzyszenia Lektorów oraz prowadząc walkę z Organizacją Cieni poznaje historię swojej rodziny oraz prawdę o jej życiu.

„Biblioteka cieni” to powieść oparta na doskonałym pomyśle, a dzięki świetnie poprowadzonej fabule czytelnik ani przez chwilę nie będzie się nudził. Fabuła jest niezwykle dopracowana, dzięki czemu nawet drobne szczegóły nie są w stanie zdradzić zakończenia. Warto sięgnąć po tę pozycję, aby wziąć udział w pasjonującej przygodzie oraz spróbować rozwikłać intrygujące zagadki związane z działalnością tych tajnych stowarzyszeń.

Copyright (c) 2012.