Menu

TEST

Archiwa

„Bezdomna” – Katarzyna Michalak

Życie potrafi być brutalne i nie zawsze się nad tym zastanawiamy.  Z pewnością dogłobniej przeanalizuje się wiele zjawisk społecznych po tym, jak przeczyta się książkę Katarzyny Michalak pod tytułem „Bezdomna”.

Jest to wstrząsająca, ale także wzruszająca opowieść o kobiecie, która z dnia na dzień stała się bezdomną. Autorka stopniowo odkrywa przed czytelnikiem historię swojej bohaterki, ale im więcej zaczynamy wiedzieć, tym bardziej zaczynamy się zastanawiać nad jej losem i losem wszystkich innych ludzi bezdomnych. Główną bohaterkę dotknęła depresja poporodowa, w wyniku której także doszło do rozwinięcia się psychozy. To była główna przyczyna strasznego dzieciobójczego czynu, którego podjęła się bohaterka. To w wyniku tych wydarzeń została porzucona przez rodzinę, która się jej wyrzekła. Po leczeniu w szpitalu psychiatrycznym kobieta trafiła na ulicę, a pewnej wigilii próbowała popełnić samobójstwo. Tak naprawdę uratował ją bezdomny kot i kobieta, która niespodziewanie przyszła wyrzucić śmieci do osiedlowego kontenera. Od tego momentu ich losy będą powiązane, czy jedynie z altruistycznych pobudek?

Książka ta, to opowieść o dzisiejszym świecie, o traktowaniu bezdomnych, w ogóle o byciu dzisiaj człowiekiem. Jest to książka trudna i smutna, ale za to pokazująca prawdziwe oblicze życia i nas samych. Pokazuje jak niejednokrotnie nie potrafimy słuchać, a tylko tyle wystarczy, by uniknąć tragedii. Zdecydowanie jest to książka godna polecenia.

Copyright (c) 2012.