Menu

TEST

Archiwa

„Bezcenny” – Zygmunt Miłoszewski

Nie tylko Dan Brown potrafi pisać genialne powieści sensacyjne. Do grona pisarzy, tworzących wciągające powieści sensacyjne, zaliczyć również trzeba Zygmunta Mołoszewskiego z książką pod tytułem „Bezcenny”.

„Bezcenny” to powieść, której akcja kumuluje się wokół zaginionego obrazu „Portret Młodzieńca” autorstwa Rafaela Santi. Obraz należał do Polski, ale podczas II wojny został ukradziony przez nazistów i ślad po nim zaginał. Zadaniem bohaterów powieści jest jego ponowna kradzież i przywiezienie go do Polski. Udział w tym ma wziąć pani profesor od skradzionych dzieł sztuki, młody marszand. O obraz również walczyć będzie zawodowy komandos oraz rasowa złodziejka dzieł sztuki. Kradzież obrazu zleca sam premier kraju, a do tego jest to akcja tajna, o której mało kto wie, tym bardziej że nielegalna.

Powieść „Bezcenny” należy do udanych powieści spiskowych i trzyma w napięciu aż do ostatniej strony. Sporo się w książce dzieje, gdyż akcja jest wypełniona po brzegi pościgami, strzelaninami, ciągłym pędem. Zdecydowanie jest to książka godna polecenia, po którą warto sięgnąć.

Copyright (c) 2012.