Menu

TEST

Archiwa

„Azazel” – Boris Akunin

Kryminał w stylu retro to dzisiaj niezwykle popularna lektura, po którą sięga coraz więcej czytelników. Z pewnością nie będzie zawiedziony nikt, kto przeczyta książkę pod tytułem „Azazel” , napisaną przez rosyjskiego autora, Borisa Akunina.

Książka ta, to pierwsza z wielu przygód młodego detektywa Erasta Fandorina. Akcja książki osadzona jest w czasach carskiej policji, czyli mniej więcej w okresie przypadającym na II połowę XIX wieku, a większość wydarzeń ma miejsce w Moskwie. Dzięki temu można poczuć atmosferę tamtych czasów i mentalność Rosjan. Młody detektyw wpada na ślad tajnej organizacji, działającej pod pseudonimem „Azazel”. Na ten trop trafił w dość osobliwy sposób, pracując nad rozwikłaniem przyczyn samobójczej śmierci pewnego studenta. Sprawa jest o tyle dziwna, że przed śmiercią student zapisał swój majątek dziwnej Angielce. Gdy śledztwo rusza na dobre, to trudno oderwać się od książki. Nagłe zwroty akcji i inteligentnie stworzona postać młodego detektywa, nie pozwala oderwać się od lektury.

„Azazel” to nie tylko świetnie wymyślona tajemnica, którą rozwiąże młody detektyw, ale także jest to książka pełna dobrego humoru. Zdecydowanie jest to pozycja godna polecenia, ponieważ pod każdym względem spełni wymogi stawiane przez wielbicieli kryminału i literatury sensacyjnej.

Copyright (c) 2012.