Menu

TEST

Archiwa

„Aż gniew twój przeminie” – Asa Larsson

Szwedzkie kryminały nadal należą do najlepszych realizacji gatunku. Fabuła jest wciągająca, a rozwiązanie zagadek to fascynujące odkrywanie tajemnic. Tak też jest i w przypadku książek Asy Larsson, a szczególnie w „Aż gniew twój przeminie”.

Tym razem do rozwiązania jest zagadka związana ze śmiercią dwóch młodych osób, które nurkowały w zamarzniętym jeziorze.  Śmierć pod lodem nie była wynikiem nieszczęśliwego wypadku czy braku doświadczenia, lecz zabójstwa. Ktoś niespotykanie zatkał przerębel, uniemożliwiając wyjście nurkom. Cała historia na pierwszy rzut oka wygląda na nieszczęśliwy wypadek, lecz dzięki dziwnemu snowi pani prokurator, potwierdza się odrzucona wersja wydarzeń, która mówiła o zabójstwie. Gdy śledztwo nabierało rozpędu, na jaw wychodziło coraz więcej tajemnic, a wśród nich sprawa, którą mieszkańcy okolicznej wsi byli zamieszani jeszcze w czasach Hitlera. Szybko okaże się, że śmierć tych młodych ludzi jest z nią powiązana, ale czy uda się ją rozwikłać i dojść do prawdy?

„Aż gniew twój przeminie” to już czwarta książka tej szwedzkiej autorki. Zdecydowanie jest ona najlepszą z książek, które Asa Larsson napisała. Pełna jest zaskakujących zwrotów akcji, świetnie stworzonych profili psychologicznych bohaterów, jak również tajemnic, które musi rozwiązać policyjny duet bohaterów, którzy dzielnie dochodzą do prawdy już od pierwszej książki Larsson. Warto sięgnąć po „Aż gniew twój przeminie”, ponieważ jest to kryminał z dreszczykiem emocji oraz wielką tajemnicą, którą trzeba rozwiązać.

Copyright (c) 2012.