Menu

TEST

Archiwa

„Anioły jedzą trzy razy dziennie. 147 dni w psychiatryku” – Grażyna Jagielska

Jak trudno czasami poradzić sobie z życiem codziennym, pisze Grażyna Jagielska, autorka książki „Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym”. Jej nowa książka to zapis losów ludzi, którzy tak jak ona, nie potrafili poradzić sobie z lękiem, strachem i swoimi problemami.

„Anioły jedzą trzy razy dziennie. 147 dni w psychiatryku” to książka relacjonująca pobyt autorki w szpitalu psychiatrycznym. Książka ta to zapis wspomnień autorki z pobytu na oddziale leczenia stanów lękowych, gdzie znajdują się pacjenci z objawami stresu pourazowego, psychozami, czy depresją. To też zapis problemów innych chorych, z którymi miała styczność. Stąd też przytoczone opowieści o weteranach wojennych, którzy nie mogą poradzić sobie z tym, co widzieli i zapamiętali podczas służby wojskowej. Są też osoby, które nie udźwignęły ciężaru otaczającej ich rzeczywistości. Książka ta w dokładny sposób opisuje to, jak wygląda leczenie w szpitalu psychiatrycznym i jak trudne bywa poradzenie sobie z chorobą psychiczną.

Książka Grażyny Jagielskiej jest pozycją ważną, bo porusza temat często spychany na margines życia publicznego. To głos w dyskusji o tym, że nie każdy potrafi poradzić sobie z codziennością, swoim życiem, wydarzeniami, jakie miały w nim miejsce. To również relacja z tego jak wygląda leczenie, które jest niezbędnym elementem dojścia do stanu równowagi. Książka ta jest ważną pozycją i zdecydowanie godną polecenia.

Copyright (c) 2012.