Menu

TEST

Archiwa

„Ameksyka. Wojna wzdłuż granicy” – Ed Vulliamy

Przemoc, narkotyki i zagrożenie najlepiej opisują życie przy granicy pomiędzy Ameryką a Meksykiem. Bardzo dokładnie opisał to w swojej książce Ed Vulliamy. „Ameksyka. Wojna wzdłuż granicy” to prawdziwy reportaż, który ukazuje realia, o których nigdy nie dowiemy się z telewizji.

Ed Vulliamy napisał książkę, w której przedstawia prawdziwy Meksyk, czyli ten pełen przemocy i handlu narkotykami. To książka, która pokazuje jak tam jest naprawdę. Wojny pomiędzy kartelami narkotykowymi, przemoc, śmierć, korupcja, bieda. Tak wygląda dzisiejszy Meksyk, a autor wprowadza czytelnika w codzienne życie bardzo sugestywnie. Ukazuje w jaki sposób pracuje się w przygranicznych fabrykach, gdzie zarobki nie starczają prawie na nic, a codziennością jest molestowanie seksualne oraz brak jakichkolwiek praw. W reportażu nie brakuje także opisów miast, gdzie królują narkotyki i na ulicach toczą się wojny o wpływy dealerów. Przy okazji kwitnie tu nielegalna imigracja oraz korupcja, sprawiająca, że rządzą tu bogaci.

„Ameksyka” to książka wstrząsająca, która ukazuje bestialską rzeczywistość, o której nikt nic nie mówi na głos. Problem istnieje od dziesiątek lat, ale ani Ameryce, ani Meksykowi nie zależy na tym, aby w końcu zaprowadzić tu porządek. Jest to książka, która ukazuje przy okazji wizję tego, jak może wyglądać świat za kilkadziesiąt lat. Być może to co dzieje się teraz w Meksyku, to właśnie wynik globalizacji, która w efekcie doprowadzi do zaniku tradycji, przywiązania do kultury, zaprzepaszczając to, co najlepsze w narodzie.

Copyright (c) 2012.