Menu

TEST

Archiwa

„Brak wiadomości od Gurba” – Eduardo Mendoza

Ironia połączona z dobrym humorem, to mieszanka, która rozbawi każdego, niezależnie od wieku i ilości powagi ukazywanej na co dzień. „Brak wiadomości od Gurba”, to doskonała pozycja, będąca lekturą poprawiającą nastrój oraz pozwalającą odzyskać optymistyczne nastawienie do życia.

Książka ta opowiada o przygodach kosmity, który w Barcelonie poszukuje swojego zaginionego towarzysza podróży. Pozycja ta łączy w sobie literaturę fantastyczną i obyczajową, która dostarcza sporo dobrej rozrywki. Fabuła książki opowiada o perypetiach kosmity, próbującego żyć tak jak wszyscy dookoła ludzie. Wśród jego najciekawszych perypetii jest, np. nauka przechodzenia przez ulicę tak, aby nie stracić głowy, bieg na nartach podczas lata i to główną ulicą Barcelony, robienie zakupów, a nawet poszukiwanie żony. To wszystko jest ciekawym spojrzeniem na nas samych, jako istoty posiadające wady. Nie jest to jednak książka moralizująca lub nawołująca do zmian, a raczej przyjaźnie przeprowadzona krytyka, rzecz jasna konstruktywna.

„Brak wiadomości od Gurba” to książka, dająca wiele rozrywki podczas czytania, tym bardziej że można je wykonać z przerwami, na które pozwala forma książki. Przygody kosmity mają formę krótkich notatek z poczynionych odkryć. Jest to idealna książka dla tych, którzy chcą czerpać przyjemność z czytania i zbytnio się nim nie zmęczyć.

Copyright (c) 2012.