Menu

TEST

Archiwa

“5 minut” – Iga Wiśniewska

Każdego dnia sporo się dzieje w naszym życiu. Czasami sami sobie nie zdajemy sprawy, czy przypadkiem nie uniknęliśmy jakiegoś zdarzenia,  które mogłoby zaważyć na calym naszym życiu. Czasami przez 5 minut może stać się tyle, że życie już nigdy nie będzie takie samo. O tym właśnie jest książka Igi Wiśniewskiej “5 minut”.

Główną bohaterką książki jest młoda dziewczyna Diana. żyje normalnie z rodzicami i małym trzy letnim bratem. Pewnego dnia dochodzi do zdarzenia, w wyniku którego życie traci Bartek – mały brat Diany. Niestety okazuje się, że to Diana nie dopilnowała brata. Śmierć brata stała się tak wielką tragedią dla jej rodziców, że z dnia na dzień została całkowicie sama. Rodzice porzucają córkę, oddając ją komuś z rodziny. Czy rodzinna tragedia usprawiedliwia takie działanie? Czy łatwo jest żyć z poczuciem winy za czyjąś śmierć? Czy da się żyć bez myślenia o tym, “co by było gdyby”? Na te wszystkie pytania musi odpowiedzieć sobie czytelnik, bo książka ta zmusza do analizowania i zmierzenia się z własnymi emocjami.

“5 minut” to lektura, która porusza jeden z najtrudniejszych tematów – dotyczy on śmierci. Książka pokazuje jak trudno poradzić sobie ze śmiercią, tym bardziej gdy czuje się za nią odpowiedzialnym. Jest to bardzo ważna książka, którą koniecznie trzeba przeczytać.

Copyright (c) 2012.